Na rynku dostępnych jest wiele łudząco podobnych modeli krzeseł bankietowych. Ich kształt i kolory są często takie same, jednak jakość wielu z nich jest nie potwierdzona. Istnieje zatem ryzyko zakupienia krzeseł o słabszych parametrach, których wytrzymałość i komfort użytkowania jest nie porównywalnie niższy w stosunku do markowych krzeseł bankietowych. Podstawowym elementem krzesła wpływającym na jego funkcjonalność i trwałość jest jego rama. Kupując krzesła bankietowe warto zwrócić uwagę na to jak i z czego jest wykonana.

BUDOWA RAMY STALOWEJ
Rama krzesła wykonana jest z zamkniętego profilu stalowego, którego wymiar zewnętrzny i grubość ścianki wpływają na jego trwałość i stabilność. Najmocniejsze ramy stalowe mają wymiar 19x19mm i grubość ścianki 1,2mm. Tylko ten profil gwarantuje odpowiednią wytrzymałość krzesła, adekwatną do obciążeń na które jest narażona. Ramy o grubości ścianki 1,0mm czy nawet 0,8mm są zbyt giętkie, przez co krzesło nie nadaje się na bankiety czy wesela, a jedynie do sporadycznego używania w domu. Bardzo ważna w konstrukcji krzesła jest poprzeczna belka wzmacniająca. Dzięki niej krzesło jest stabilne i nie kołysze się na boki. Krzesła w których konstrukcji zastosowano belkę wzmacniającą zdecydowanie lepiej sprawdzą się na bankietach i konferencjach, wykazując większość odporność na długotrwałe i intensywne obciążenia. Aby wykorzystać własności mocnego profilu i belki wzmacniającej, niezbędne jest połączenie ich mocnymi spawami. Jest to rzecz zwykle niezauważana, a jej znaczenie w ogólnej budowie krzesła jest ogromne. Prawidłowo wykonane spawy mają odpowiednią długość. Dla zachowania stabilności krzesła, suma długości spawów jednej nogi krzesła przy siedzisku powinna przekraczać 11 cm. Ich powierzchnia powinna być gładka i jednolita. Wszystkie te elementy mają wpływ na bezpieczeństwo użytkowników i trwałość krzesła.

PRAKTYCZNE ZASTOSOWANIE RAMY STALOWEJ
Imponującą cechą, która wyróżnia większość krzeseł stalowych jest możliwość sztaplowania. Najlepsze krzesła bankietowe sztaplują się aż do 18 sztuk. Dzięki temu na powierzchni 4m2 można przechowywać krzesła dla 144 osób, czyli ilości odpowiadającej średniej sali bankietowej. Rama powinna posiadać dyskretne odbojniki zapobiegające obijaniu i zniszczeniu jej powłoki. Ich niska waga to kolejny parametr ułatwiający pracę podczas imprez. Odpowiednią wagą dla mocnego profilu stalowego jest 6,5 kg, co pozwala przenosić krzesła nawet drobnej i niskiej osobie nie przeciążając jej. Ogromnym ułatwieniem w użytkowaniu jest uchwyt w górnej części oparcia, który usprawnia odsuwanie krzeseł od stołu oraz podnoszenie ich bez konieczności schylania się.

ZANIM WYBIERZESZ
Krzesła bankietowe mają wiele praktycznych zalet i są w stanie wytrzymać długie lata intensywnego użytkowania. Aby w pełni wykorzystać korzyści płynące z właściwości stalowej ramy tego krzesła warto wybrać sprawdzoną markę, która zagwarantuje wysoką jakość swoich produktów. Firma Mextra Group ma w swojej ofercie linię krzeseł bankietowych Standard Line, która obecnie jest najlepszym produktem na rynku. Każdego roku firma dostarcza ponad 60 000 krzeseł do klientów z Polski i Europy. Krzesła Standard Line posiadają specjalistyczny atest wytrzymałości REMODEX, potwierdzający najwyższe parametry techniczne oraz 3 letnią gwarancję zabezpieczającą wszystkich klientów. Krzesła w sześciu wariantach kolorystycznych dostępne są “od ręki” co zapewnia szybką realizację zamówień.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem infolinii 531 542 542.