Każdy restaurator staje przed ważną decyzją kupna odpowiednich krzeseł i stołów restauracyjnych. Są one ważne w codziennej pracy i wpływają na odbiór restauracji przez jej klientów. Dlatego warto zadbać o ich jakość i dopasować do warunków panujących w restauracji, do jej indywidualnego charakteru. Jak to zrobić?

Zwróć uwagę na ogólny wygląd i szczegóły wykonania

Ważne, żeby krzesła i stoły restauracyjne świetnie prezentowały się na pierwszy rzut oka, by przyciągały wzrok swoją elegancją. Można wybierać spośród modeli o stelażu drewnianym lub metalowym – ważne, żeby pasowały do wystroju restauracji. Drewno zawsze dodaje wnętrzom ciepła i wpływa na rodzinną, przyjazną atmosferę. Metal nadaje się do bardziej nowoczesnych restauracji, utrzymanych w modernistycznym stylu. Oczywiście, w restauracjach praktykuje się również nakładanie na krzesła restauracyjne pokrowców. Warto wtedy zadbać o to, by wykonane były one z niegniotących się materiałów o wysokim stopniu odporności na plamy.

Zarówno krzesła, jak i stoły restauracyjne powinny być starannie dopracowane, z dbałością o każdy szczegół i bezpieczeństwo użytkowania. Nie ma nic bardziej irytującego niż niestabilne krzesło w restauracji, czy takie, które nie posiada sprężystego, ale zapadające się siedzisko. Zniechęca wtedy klientów do spędzenia dłuższego czasu w lokalu. Stoły restauracyjne mogą mieć dowolny kształt, choć w przypadku restauracji najlepiej sprawdzają się te o blacie okrągłym lub kwadratowym. Pozwalają klientom i kelnerom swobodnie przemieszczać się między stolikami na sali. W przypadku stołów składanych warto zwrócić uwagę na bezpieczny i szybki sposób składania, niewymagający użycia dużej siły.

Postaw na elegancję i funkcjonalność

Krzesła restauracyjne oraz stoły restauracyjne powinny więc łączyć w sobie niebanalny wygląd oraz praktyczne rozwiązania konstrukcyjne. Wytrzymała, choć jednocześnie lekka rama stołów nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo, ale również ułatwia codzienną pracę. Można wtedy bez problemu je przenosić, magazynować i transportować. Stoły składane pozwalają się sztaplować, a więc nakładać po złożeniu jedne na drugie w stos. Można je tak ułożone przewozić w specjalnych wózkach. Wózki transportowe można także kupić do przewożenia krzeseł restauracyjnych. Chronią je przed ewentualnym uszkodzeniem w trakcie transportu oraz umożliwiają szybkie przenoszenie, komfortowe dla pracowników.

Zaufaj sprawdzonemu producentowi

Firmą, która specjalizuje się w produkcji i dystrybucji profesjonalnych krzeseł i stołów restauracyjnych oraz różnych akcesoriów bankietowych jest Mextra. Oferujemy gotowe produkty, a także umożliwiamy klientom zaprojektowanie własnych krzeseł (indywidualny wybór kształtu krzesła, koloru ramy czy rodzaju tapicerki za pomocą specjalnego konfiguratora, dostępnego na stronie internetowej). Najważniejsze jest dla niej bowiem dopasowanie produktów do potrzeb i oczekiwań klientów. Od wielu lat Mextra tworzy i sprzedaje produkty wysoko cenione w branży meblarskiej.