nasze e-sklepy:

Stoły do gastronomii

Stoły do gastronomii to kolejny z elementów wyposażenia, nad którym należy pochylić się planując otwarcie nowego lokalu lub remont posiadanej restauracji czy kawiarni. Odpowiednio dobrane meble pozwolą na ich użytkowanie przez wiele lat bez obawy o bezpieczeństwo gości. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele stołów do gastronomii, które na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od siebie. Nic bardziej mylnego!

Jak wybrać odpowiedni stół do lokalu gastronomicznego?

Rozważając zakup nowego wyposażenia w stoliki do gastronomii należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale również szereg cech, które świadczą o ich jakości, a co za tym idzie – możliwości użytkowania ich przez długi czas. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na stabilność oglądanych stołów. To najważniejsza cecha, która gwarantuje bezpieczeństwo osób odwiedzających Państwa lokal. Stabilność stołów wynika z zastosowania odpowiedniego sposobu montażu oraz właściwie dobranej podpory do wielkości blatu.

Pod uwagę należy wziąć również wielkość stołu. Stoły do gastronomii powinny zapewnić gościom wystarczającą ilość miejsca do komfortowego spożycia posiłku. Jeśli wnętrze jest niewielkie warto zastanowić się nad wyborem stolików okrągłych lub kwadratowych, które nie zajmują wiele miejsca, a pozwalają rozsadzić gości w wielu konfiguracjach.

HPL, Werzalit czy laminat?

Ważną kwestią do ustalenia podczas dokonywania zakupu nowych stołów do gastronomii jest również rodzaj blatu, jaki chcieliby Państwo zastosować w swoim wnętrzu. Najpopularniejszym rozwiązaniem dla stolików, które znajdą zastosowanie we wnętrzu są stoły wyposażone w blat laminowany. Jeśli jednak planujecie Państwo używać stołów również na zewnątrz, w ogródkach restauracyjnych czy kawiarnianych, warto zastanowić się nad wyborem blatów dedykowanych do użytku zewnętrznego. Takimi blatami są HPL oraz Werzalit.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze nowych stołów do gastronomii?

Jeśli nie jesteście Państwo pewni jakie stoły do gastronomii wybrać, czy też nie do końca są Wam jasne różnice pomiędzy dostępnymi modelami lub rodzajami blatów, zapraszamy do kontaktu! Nasz Dział Handlowy służy swoją wiedzą w tym temacie i chętnie pomoże dobrać idealny produkt do Państwa lokalu.