Rynek meblarski jest dzisiaj niezwykle bogaty, praktycznie nieograniczony. Jednak nie wszyscy producenci zapewniają bezpieczeństwo i komfort. Różnią się też poziomem funkcjonalności czy oryginalnością designu. Dlatego warto kupować meble od sprawdzonych producentów. Zwłaszcza gdy ma z nich korzystać większa grupa ludzi, na przykład w czasie spotkań konferencyjnych. Krzesła i stoły konferencyjne to zakup, który należy poważnie przemyśleć. Przedstawiamy krótki poradnik.

Praktyczność na pierwszym miejscu

Najlepiej postawić na funkcjonalne rozwiązania. Nie oznacza to, że stoły i krzesła konferencyjne nie mogą być jednocześnie praktyczne i stylowe. Wręcz przeciwnie! Istnieją firmy, które łączą te dwie pożądane cechy, na przykład Mextra. Nasze krzesła (oczywiście poszczególne modele różnią się między sobą) charakteryzują się wysoką jakością, a także wzorowym wykonaniem. Mają profesjonalnie wykończenia oraz wygodne, nieosiadające siedziska tapicerowane, które są łatwe w czyszczeniu. Istnieje możliwość wzbogacenia krzeseł Mextra w pulpit czy podłokietnik. Przy kupnie krzeseł konferencyjnych warto też zwrócić uwagę na to, czy posiadają wytrzymałą konstrukcję, zapewniającą bezpieczeństwo w trakcie użytkowania oraz czy można je sztaplować, a więc układać jedne na drugich w stos. Dzięki temu oszczędzamy miejsce i nie mamy problemu z transportem krzeseł.

Na czym polega praktyczność i elegancja stołów konferencyjnych? To zależy od potrzeb konkretnej firmy. Jeśli będziemy często je przenosić, dobrze byłoby, żeby to były stoły składane. Jeśli nie, ponieważ chcemy, aby stanowiły stały element wyposażenia sali, można kupić stoły o wytrzymałym, nieskładanym stelażu. Poza tym, warto sprawdzić, jaka jest jakość blatu. Powinien on wytrzymywać duże obciążenia oraz być odporny na ścieranie. Dzięki temu będzie świetnie się prezentował przez wiele lat. Stoły konferencyjne stanowią bowiem ważne wyposażenie każdego biura – to przy nich odbywają się ważne spotkania, zawierane są umowy, prowadzone burzliwe debaty. Dobrze więc zadbać, by goście i pracownicy mogli przy nich spokojnie, bezpiecznie pracować.

Klasyczny wygląd

Niebagatelną sprawą jest ponadto wygląd krzeseł i stołów konferencyjnych, który powinien podkreślać profesjonalizm danej firmy. Współcześnie stawia się na klasyczny design – prosty i nowoczesny. Przy czym kształty blatów stołów są różne – prostokątne, kwadratowe, trapezowate czy półokrągłe. Przed kupnem warto sprawdzić, czy można upatrzone przez nas stoły konferencyjne ustawiać w wielu kombinacjach. Kolor blatu powinien zaś być dopasowany do koloru innych mebli w biurze, co zapewni spójność wystroju. Zarówno w przypadku krzeseł konferencyjnych, jak i stołów konferencyjnych warto też zapytać w sklepie o materiały konstrukcyjne, z których zostały wykonane (tworzywo sztuczne, stal, drewno) – ich wysoka jakość gwarantuje estetyczny wygląd przez wiele lat.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy dokonać Ci właściwego wyboru. Życzymy zadowolenia z zakupionych mebli konferencyjnych!