Jesteś właścicielem lokalu czy sali weselnej i chcesz zakupić profesjonalne meble bankietowe? A może razem z przyszłą żonę czy mężem szukasz krzeseł i stołów weselnych do urządzenia sali lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, czym powinny się charakteryzować? Wśród wielu przygotowań nie można zapomnieć o wygodnych i dobrze prezentujących się meblach, właściwie ustawionych na sali – goście spędzą przy nich dużo czasu i wpłyną one na atmosferę w czasie wesela.

Komfort i elegancja

Wesele to niezwykle uroczyste i radosne wydarzenie i warto zadbać o jego oprawę. Niebagatelną rzeczą jest również zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim jego uczestnikom. Dlatego krzesła weselne i stoły weselne powinny łączyć w sobie klasyczny design, wygodę i wytrzymałość. Warto zwrócić uwagę na ich konstrukcję – czy została stabilnie wykonana? Czy siedzące na krzesłach osoby nie przewrócą się? Czy stoły nie chwieją się, lecz dopasowują do podłoża? Jest to szczególnie ważne na weselu, które zwykle obfituje w bogactwo potraw i napojów. Stół weselny powinien wytrzymać ich ciężar. Jest to możliwe dzięki wysokiej jakości materiałom – metalu, drewna czy tworzyw sztucznych.

Jaki układ krzeseł i stołów?

Istnieje wiele wariantów ustawienia krzeseł i stołów weselnych. Najważniejsza jest zasada mówiąca o tym, by stół pary młodej był ustawiony w centralnym miejscu – tak by nowożeńcy i goście widzieli się nawzajem. Poza tym nie powinno się mieszać typów stołów – wybieramy stoły prostokątne albo owalne lub okrągłe. Ich ustawienie musi uwzględniać specyfikę danej sali – jej wielkość, kształt, elementy architektoniczne takie jak kolumny, podwyższenia czy lokalizacja drzwi. Dobrze, jeśli ustawienie stołów i krzeseł sprzyja integracji gości. Oczywiście para młoda może w tym zakresie zaufać doświadczeniu właściciela domu weselnego. Czasami jednak pojawia się konieczność zastosowania niestandardowych rozwiązań. Warto przy tym pamiętać o osobnym stoliku dla zespołu muzycznego, fotografa czy kamerzysty. W przypadku dużej liczby dzieci w rodzinie przyjął się zwyczaj organizowania dla nich osobnego stolika.

Producent mebli bankietowych z wieloletnim doświadczeniem

Jaka firma oferuje sprawdzone modele krzeseł i stołów weselnych? Z pewnością jest nią Mextra, która znajduje się w czołówce europejskich dostawców meblowych. Jej produkty cechują się wysokim standardem wykonania. Można przy tym wybierać spośród wielu interesujących modeli, a także zaprojektować własne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Mextra.