nasze e-sklepy:

Praktyczne obrusy na stoły bankietowe

Eleganckie obrusy w restauracjach i salach bankietowych są zawsze mile widziane. Świetnie prezentują się nie tylko podczas większych uroczystości, ale również na co dzień. Miejsce, w którym blaty okryte są tak eleganckimi tekstyliami sprawia wrażenie czystszego, świeższego i bardziej prestiżowego. Wbrew pozorom obrus nie musi oznaczać, że efekty estetyczne ustąpią miejsca masie problemów z praniem, prasowaniem czy układaniem. Jak wybrać tekstylia, które nie tylko pięknie przyozdobią stół, ale również okażą się praktycznym wyborem w każdej jadalni, restauracji czy sali bankietowej?

Wygodne w użytkowaniu klasyczne obrusy poliestrowe

Odpowiedzią na powyższe pytanie są odpowiednie obrusy poliestrowe. W ofercie naszej firmy znajdują się wysokiej jakości tekstylia bankietowe wykonane w 100% z PES lub też z dodatkiem bawełny. Klasyczne obrusy i serwety bankietowe są miłe w dotyku, wyglądają bardzo szykownie, a do tego pozwalają na sprawne przygotowanie pomieszczenia na nadejście gości. Każdy zarządca obiektu bankietowego doceni fakt, że poliestrowe obrusy bankietowe nie pochłaniają zbędnego czasu i energii na pranie i prasowanie. Można je bez problemu umieścić w pralce i ustawić temperaturę na często wybierane 40 stopni. Obrusy te można czyścić z wykorzystaniem standardowych proszków – nie wymagają one specjalistycznych środków, co jest wygodne, zwłaszcza, gdy do uprania są jeszcze inne tkaniny. Obrus poliestrowy można również oddać do pralni chemicznej. Nakrycie takie jest też bardzo odporne na zagniecenia. To oznacza, że często w ogóle nie wymaga prasowania i obrus może być używany wielokrotnie, bez konieczności sięgania po żelazko. Kiedy jednak prasowanie okaże się niezbędne, czynność ta nie potrwa zbyt długo. Praktyczne obrusy bankietowe z poliestru dają się szybko wyrównać i nie wykazują tendencji do tworzenia zagnieceń. Jednak dla wielu osób zdecydowanie najważniejszą kwestią jest odporność na plamy. Na naszej stronie znajduje się kilka interesujących modeli, które wykazują tę cechę. Ochronna apretura sprawia, że wylane zupy czy soki nie wchłaniają się w tkaninę. Zamiast tego tworzą na powierzchni obrusu kropelki, które można łatwo zebrać za pomocą czystej ściereczki. To idealne rozwiązanie do wszystkich miejsc przyjmujących licznych gości każdego dnia – pranie obrusów można w ten sposób znacząco ograniczyć.

tekstylia mextra
tekstylia mextra
tekstylia mextra
tekstylia mextra

Dopasowanie obrusu do wystroju

Białe obrusy poliestrowe mogą przyjmować wiele interesujących form, a co za tym idzie, z łatwością można dobrać tekstylia bankietowe idealnie pasujące do wystroju sali. Podczas podejmowania zakupowej decyzji, warto przemyśleć czy: obrus powinien być błyszczący czy matowy, jak mają wyglądać przeszycia, a także jakie wybrać wykończenia – np. klasyczne, w formie lamówki lub szerokiej listwy. Ponadto obrus niekoniecznie musi być gładki. Co prawda, najczęściej wybierane są właśnie jednolite tkaniny, ale czasem trafniejsze może okazać się bardziej oryginalne rozwiązanie, czyli np. wybór obrusów z delikatnym wzorem typu „deszczyk” czy faktura imitująca len. Eleganckie jadalnie są często kojarzone z obrusami o śnieżnobiałej barwie. Jednak znakomite efekty można uzyskać również stawiając na écru, a nawet czerń, fiolet lub ciemny brąz.