Elastyczne podejście do klienta, determinuje managerów sal bankietowych do posiadania stołów różniej wielkości a nawet o różnym kształcie. Aby sala mogła spełnić wszystkie życzenia klientów potrzebne jest wykorzystanie maksymalnie uniwersalnych stołów, które łatwo można przestawiać i składać gdy są chwilowo niepotrzebne.

Funkcjonalność stołów na salę bankietową.
Wybierając stoły na salę bankietową, należy zwrócić uwagę na ich praktyczność. To właśnie wygodne składanie podstawy, umożliwia przewożenie stołów oraz ich sztaplowanie. Stoły składane, mają zazwyczaj metalową podstawę. Różnice konstrukcyjne modeli dostępnych na polskim rynku są jednak znaczne. Po pierwsze dobry stół bankietowy ma podstawę wykonaną w kształcie jednolitej ramy. Nie polecamy stołów, w których nogi są osobnymi elementami przykręcanymi oddzielnie do blatu. Jednolita podstawa jest stabilniejsza, zabezpiecza blat przed uginaniem i skręcaniem. Po drugie ważne jest, aby wszystkie elementy podstawy były odpowiednio wytrzymałe. Z wieloletniej praktyki wynika, że jedynie stal jest w stanie „udźwignąć” ciężar intensywnego użytkowania, i wytrzymać wiele lat bez uszkodzenia. Wszelkie blokady, mocowania czy elementy zatrzaskowe w stołach powinny być stalowe. Wydłuży to żywotność całego stołu i zniweluje uszkodzenia stołu wynikające z jego intensywnego użytkowania. Po trzecie warto, aby stół posiadał regulację wysokości stopek, co w praktyce przekłada się na możliwość idealnego dopasowania stołu do podłogi. Po czwarte ważny jest blat. Musi być wytrzymały i lekki. Najlepiej sprawdzi się laminowana płyta 18mm, oklejona obrzeżem o grubości 2mm, wykonanym z PCV lub ABS. Taki blat osadzony na porządnej podstawie będzie trwały i lekki. Nie będzie się uginał i ani łamał. Co ważne, oklejanie blatów obrzeżem z tworzywa sztucznego, wymaga zastosowania odpowiednich maszyn, których jakość klejenia i wykańczania listwy jest wysoka. Nieumiejętne oklejenie blatu może spowodować szybkie oderwanie się obrzeża, co dalej będzie skutkować uszkodzeniem blatu. Zastosowanie odpowiednich technik klejenia np. Glue-Jet w maszynach Holz-Her, zapewnia wysoką jakość produktu i bezkonkurencyjną trwałość. Przed wybraniem odpowiednich stołów, warto dowiedzieć się, na jakich maszynach są obrabiane ich blaty. Taka informacja pomoże uniknąć zakupu stołów o niskiej jakości.

Wymiary i kształty stołów.
Standardowym przelicznikiem ilości miejsca, jakie przypada na jednego gościa przy stole, jest miara 60 cm blatu. Taka szerokość pozwoli gościom w wygodny sposób konsumować, bez nieprzyjemnego stykania się łokciami. Opinie restauratorów wskazują jednoznacznie, że 60 cm szerokości jest komfortowe dla gości oraz rozsądne dla nich samych, ze względu na najlepsze wykorzystanie miejsca na sali. Większość stołów bankietowych, dostępnych na polskim rynku jest dostępnych w miarach 120 – 200cm długości, oraz 70 – 100cm szerokości. Hitem wszechczasów w kontekście wymiaru stołów, są sześcioosobowe modele 180 x 90cm. Mają one najlepszy stosunek ilość osób / cena, są stabilne i praktyczne w rozmieszczeniu.Szerokość 90cm, pozwala optymalnie zagospodarować przestrzeń blatów, wykorzystując nawet nowoczesne – duże zastawy stołowe. Drugim, najbardziej popularnym wymiarem jest 138 x 90cm. Ten czteroosobowy stół, można wykorzystać w ustawieniu rzędowym, łącząc stoły jeden z drugim lub solo, jako wygodne stoliki obiadowe dla 4 osób. Sposób ustawienia stołów zależy również od wymiarów sali. Dla najlepszego wykorzystania ich powierzchni, dostępne są stoły – dostawki, o wymiarach np. 90 x 90cm. Taka „połówka” może doskonale uzupełnić rząd stołów 180 x 90cm, a tym samym zmieścić więcej gości na sali. Odrębnym tematem są stoły okrągłe. Ubrane w elegancki obrus i falbany, tworzą na sali wykwintną, bankietową atmosferę, którą coraz bardziej docenianą goście. Najpopularniejsze modele stołów okrągłych to ośmioosobowy fi 155cm, dziesięcioosobowy fi 180cm, dwunastoosobowy fi 200. Klienci najczęściej wybierają stół dziesięcioosobowy, gwarantuje on duży komfort dla gości, oraz sporo miejsca na zastawę.

Dodatkowe korzyści
Decydując się na zakup konkretnego stołu, warto spojrzeć na warunki zakupu oraz dodatkowe korzyści, jakie możemy otrzymać zamawiając u konkretnego producenta. Kupując w naszej firmie macie Państwo możliwość wybrania koloru blatu z szerokiej palety 120 dekorów, oraz dopasowania kształtu i wymiaru stołu do swoich potrzeb – realizujemy każde hurtowe zamówienie. Zapewniamy szybkie terminy realizacji i stałą dostępność towaru. MEXTRA na swoje stoły bankietowe udziela 3 letniej gwarancji. Stoły posiadają opatentowany system składania, oraz atest wytrzymałości Remodex, przyznawany najlepszym produktom meblarskim. Każdego dnia nasze produkty trafiają do nowych odbiorców w całej Europie. Ich popularność wynika nie tylko z bardzo dobrej ceny ale i jakości , która jest odpowiednia do ciężkiego użytkowania bankietowego.