Urządzasz przyjęcie lub konferencję i potrzebujesz wysokiej jakości mebli bankietowych? A może jesteś właścicielem obiektu gastronomiczno-usługowego, na przykład restauracji, hotelu lub centrum konferencyjnego? Jeśli tak, dowiedz się, jakie powinny być idealne krzesła i stoły bankietowe przed ich kupnem od konkretnego producenta. Dzięki temu zapewnisz swoim gościom maksymalną wygodę i bezpieczeństwo, a zainwestowane pieniądze z pewnością Ci się zwrócą.

Konstrukcja krzeseł i stołów bankietowych

Dobre krzesła i stoły bankietowe, a więc podstawowe wyposażenie sal konferencyjnych, powinny być przede wszystkim wytrzymałe i eleganckie. Najlepiej jeśli wysoka odporność na intensywne użytkowanie i czynniki zewnętrzne łączy się w nich z klasycznym designem. Warto sprawdzić, czy krzesła bankietowe mają mocny profil stalowy oraz belkę, dzięki której nie będą kołysać się na boki, co zabezpiecza przed wypadkami. Istotna jest ponadto odpowiednia technologia malowania krzesła. Część producentów, na przykład Mextra, stosuje powłoki antyobiciowe, zmniejszające ryzyko uszkodzenia w czasie przenoszenia krzeseł i w trakcie użytkowania ich przez gości na różnych imprezach. Co więcej, Mextra montuje w krzesłach bankietowych odporne i łatwe do czyszczenia tapicerki oraz komfortowe, zawsze sprężyste siedziska. Jakie powinny zaś być odpowiednie stoły bankietowe? Dobrze, jeśli są lekkie, ale jednocześnie stabilne i o mocnej konstrukcji. Dzięki temu nie sprawiają problemu przy rozstawaniu ich na sali oraz wytrzymują ciężar stawianego na nich jedzenia czy różnych przedmiotów. Przy czym stoły bankietowe nie powinny zajmować dużo miejsca, ponieważ goście czują się komfortowo, kiedy mają zapewnioną swobodną przestrzeń do przemieszczania się.

Praktyczne rozwiązania

Dzisiejsi producenci mebli bankietowych oferują ciekawe i praktyczne rozwiązania związane z krzesłami czy stołami bankietowymi. Wspomniana już firma Mextra wyposaża swoje stoły w system składania click-clack. Jest on wykonany z mocnej stali, a pracuje niezwykle lekko. Umożliwia składanie stołu w dwóch krokach – najpierw naciska się przycisk blokady każdej z nóg, a następnie składa je na płasko. Dzięki temu nie potrzeba dużej siły. Ponadto stoły bankietowe Mextra posiadają regulowane stopki. Za ich pomocą można zmieniać wysokość stołu, a także dopasować go do nierównej podłogi – nie chwieje się. Kolejnym interesującym rozwiązaniem jest możliwość „sztaplowania” stołów i krzeseł bankietowych, a więc umieszczania ich jednych na drugich, w stosach, w celu zaoszczędzenia miejsca magazynowego. Do przewożenia tak ułożonych mebli można używać specjalnych wózków.

Jeśli zatem zależy Ci na wysokiej jakości mebli bankietowych w twoim lokalu usługowym, zwróć uwagę na tych kilka wyznaczników idealnych krzeseł i stołów. Twoi klienci z pewnością docenią, że dbasz o ich wygodę i bezpieczeństwo, a pracownicy ucieszą się, że mogą pracować na prostym w obsłudze sprzęcie.