Odpowiedni dobór stołów do sal bankietowych nie jest związany jedynie z ich kształtem. Oczywiście, w celu zaspokojenie wszystkich potrzeb gości, należy zapewnić sobie możliwość wykorzystania stołów różnej wielkości i różnych kształtów. Jednak to nie wszystko. Stoły bankietowe przede wszystkim powinny charakteryzować się najwyższą jakością, praktycznością oraz uniwersalnością, która pozwoli precyzyjne dopasować stół do zróżnicowanych potrzeb.

Funkcjonalne i praktyczne stoły bankietowe Mextra

Wybierając stoły na salę bankietową, musimy odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań związanych z funkcjonowaniem tego typu pomieszczenia. Przede wszystkim musimy wiedzieć, jakie funkcje ma ona spełniać oraz ile osób jest w stanie komfortowo pomieścić. Przyjmuje się, że dla zachowania komfortu gości, konieczna jest przestrzeń przy stole o szerokości 60 cm na osobę. Taka szerokość zapewnia wystarczający poziom wygody. Większość dostępnych na polskim rynku stołów do restauracji posiada wymiary od 120 do 200 cm długości oraz od 70 do 100 cm szerokości. Rozwiązaniem, które jest najczęściej wybierane zarówno do restauracji, jak i na potrzeby sali konferencyjnej są stoły bankietowe o wymiarach 180×90 cm. Oferują one wyjątkową stabilność oraz niezwykły komfort. Są to ponadto stoły bankietowe praktyczne i proste w optymalnym rozstawieniu. Nie można również zapominać o stołach okrągłych. Ich zastosowanie oraz odpowiednia dekoracja umożliwia uzyskanie wyjątkowej, wykwintnej atmosfery. Nic więc dziwnego, że okrągłe stoły bankietowe znajdują zastosowanie w eleganckich restauracjach oraz salach weselnych. Najczęściej spotykane modele to stoły okrągłe o średnicy blatu 180 cm, pozwalające pomieścić do 10 osób. Gwarantują one komfort gości oraz wystarczającą ilość miejsca nawet na nowoczesną, dużych rozmiarów zastawę. Jak już wspomniano, wymiar i kształt stołów bankietowych to jeden z aspektów optymalnego wyboru mebli bankietowych lub cateringowych. Niezwykle istotnym elementem jest bez wątpienia ich praktyczność. Co kryje się pod tym pojęciem? Przede wszystkim:
  • wygodne, stabilne, składane podstawy,
  • stalowe, solidne elementy regulacji,
  • wytrzymały i lekki blat.

Stoły bankietowe – inwestycja na lata

Duża dostępność różnego rodzaju konstrukcji powoduje, że łatwo nabrać się na niskiej jakości meble bankietowe. Konsekwencje i koszty tego wyboru mogą być bardzo wysokie. Dlatego też warto zapoznać się z najkorzystniejszymi rozwiązaniami na rynku, jakie oferuje uznany producent mebli do różnorodnego wykorzystania Mextra. Oferowane przez polskiego producenta stoły bankietowe objęte są trzyletnią gwarancją, która jest sama w sobie potwierdzeniem najwyższej jakości konstrukcji. Stoły bankietowe Mextra dostępne są w wielu rozmiarach i kształtach. Jednak, co najważniejsze, spełniają wszystkie wymagania i oczekiwania pokładane w produkcie:
  • posiadają wytrzymałe podstawy wykonane w kształcie jednolitej ramy – umożliwia to zachowanie wysokiego poziomu stabilności i trwałości,
  • wszystkie elementy regulujące wykonane są ze stali, co zwiększa żywotność stołu, nawet podczas intensywnego użytkowania,
  • posiadają wytrzymałe i trwałe blaty oklejone techniką Glue-Jet w maszynach Holz-Her, co gwarantuje najwyższą jakość i wyjątkową trwałość.
Decydując się na zakup mebli bankietowych warto zapoznać się z wszystkim ich cechami, a także poznać warunki zakupu oraz możliwe do uzyskania korzyści. Stoły bankietowe Mextra dostępne są w 120 wariantach kolorystycznych blatu. Istnieje możliwość dopasowania kształtu oraz wymiaru do konkretnych oczekiwań. Wszystkie stoły składane z oferty Mextra wyposażone są w opatentowany system składania, a także atest wytrzymałości Remodex, który przyznawany jest najwyższej jakości produktom meblarskim. Ponadto, dokonując zakupu stołów składanych Mextra możecie Państwo również dobrać pozostałe elementy wyposażenia sali bankietowej, jak obrusy bankietowe oraz inne tekstylia bankietowe, wytrzymałe krzesła bankietowe, a także pokrowce na krzesła. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.