Sala bankietowa, konferencyjna, restauracja czy hotel to miejsca, w których wygodne i trwałe krzesła są bardzo ważne. Jednak nie mogą to być byle jakie meble. W końcu wykorzystywane są niezwykle intensywnie. Wygoda, funkcjonalność, solidna konstrukcja i wytrzymałość. Oto cechy, które powinno stawiać się na pierwszym miejscu wybierając krzesła bankietowe. Nie bez znaczenia jest również ich wygląd. Wśród wielu ofert ciężko zdecydować się na najlepsze. Podpowiadamy więc, co należy wziąć pod uwagę wybierając krzesła bankietowe.

Krzesła bankietowe do każdej sali konferencyjnej

Decyzja o wyborze krzeseł konferencyjnych ma ogromne znaczenie i wpływ na odbiór estetyczny sali przez użytkowników. Ich wygląd może skutecznie i efektownie uzupełnić design każdego pomieszczenia. Jest to bardzo ważny element aranżacji wyjątkowych wydarzeń, jak na przykład śluby, eventy biznesowe czy rocznice odbywające się w lokalu. Elegancja i estetyka, jaką charakteryzują się najlepsze krzesła bankietowe musi współgrać z otoczeniem. Odpowiednio dobrane meble w spójnej aranżacji spowodują, że całe pomieszczenie prezentować się będzie doskonale. Krzesła bankietowe są niezwykle istotne dla wystroju pomieszczenia. To właśnie między innymi ich wygląd decyduje o odbiorze poziomu elegancji i komfortu. Dlatego też decydując się na zakup krzeseł hotelowych należy zwrócić uwagę na wygodę siedziska, a także materiał, którym jest ono pokryte. I nie chodzi tu wyłącznie o kolor, a przede wszystkim jakość i wytrzymałość tapicerki. Najlepszym wyborem będą krzesła konferencyjne pokryte materiałem odpornym na ścieranie, zabrudzenia, plamy, a także łatwe w utrzymaniu w czystości. Doskonałym przykładem są krzesła bankietowe z serii Economic, Standard oraz Maesto od polskiego producenta mebli Mextra, w których zastosowano tapicerkę o podwyższonej odporności na ścieranie.

Jakie krzesła bankietowe wybrać?

Wygląd krzesła bankietowego jest wypadkową kilku elementów. Najważniejszymi są rodzaj tapicerki i obicia, a także materiał wykorzystany do produkcji mebla. W praktyce spotkać można krzesła bankietowe wyprodukowane z drewna, metalu oraz tworzyw sztucznych:
  • Krzesła bankietowe drewniane – atrakcyjne wizualnie, wytrzymałe i eleganckie, dodadzą klasy każdej przestrzeni. Najczęściej produkuje się je z drewna bukowego, sosnowego i dębowego. Tapicerowane siedziska, a czasami również oparcie oraz naturalny kolor lakierowany na połysk powodują, że krzesła bankietowe drewniane sprawdzą się
  • Krzesła bankietowe plastikowe – w niczym nie przypominają dostępnych jeszcze parę lat temu tandetnych krzeseł plastikowych. Dzisiejsze propozycje to wytworzone z wytrzymałego poliwęglanu meble, które można stosować zarówno w budynku, jak i na zewnątrz. Są odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, temperatur czy promieniowania UV. Meble plastikowe sprawdzą się najlepiej w nowoczesnych wnętrzach.
  • Krzesła bankietowe stalowe – stanowią doskonałą propozycję dla hoteli, sal konferencyjnych i bankietowych oraz restauracji. Trwałe i solidne stalowe ramy malowane proszkowo, prezentują się doskonale w zestawieniu ze sprężystym i wygodnym siedziskiem. Krzesła stalowe wyróżniają się wydłużoną żywotnością. Trójwarstwowe malowanie ramy chroni przed zarysowaniami, a eleganckie i odporne na ścieranie siedziska i oparcia pozwalają korzystać z krzeseł stalowych przez długie lata.
Zdecydowaliśmy już o wyborze materiału, z jakiego krzesła bankietowe są wykonane. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?
  • Wymiary krzesła bankietowego – krzesła hotelowe i bankietowe muszą być bez wątpienia dopasowane do wielkości stołów oraz pomieszczenia. Jest to niezwykle ważne w kontekście komfortu i estetyki.
  • Zastosowanie krzesła jest kolejnym ważnym elementem – wygląd i rodzaj krzesła należy dopasować do ich przeznaczenia. W sali bankietowej najlepiej sprawdzą się krzesła stalowe w eleganckich barwach ramy i siedziska. Do sali konferencyjnej najlepsze będą krzesła ISO z pulpitem lub bez.
  • Wygoda użytkowania jest również niezwykle istotna. Krzesła bankietowe powinny być wyposażone w sprężyste siedziska i wygodne oparcia, dzięki czemu zapewnią odpowiedni poziom komfortu.
  • Warto ponadto wybierać krzesła bankietowe z punktu widzenia możliwości ich przechowywania. Tutaj najlepiej sprawdzą się krzesła bankietowe sztaplowane, jak na przykład modele z serii Economic, które można sztaplować do 19 sztuk, czy linie standard lub Maestro – do 18 sztuk.

Krzesła bankietowe Mextra

Solidnie wykonane i trwałe krzesła bankietowe Mextra to pewność najlepszego wyboru. Nawet mocno eksploatowane zachowują przez długie lata swoje właściwości – są wygodne, odporne na zabrudzenia oraz prezentują się wyjątkowo elegancko. Meble Mextra, w tym krzesła hotelowe, restauracyjne i bankietowe objęte są dwu lub trzyletnią gwarancją producenta. Ponadto posiadają one atest jakości Remodex świadczący o najwyższej klasie oferowanych mebli. Mextra jest producentem, który od lat zaspokaja potrzeby użytkowników. Wybierz najwyższą jakość krzeseł bankietowych – wybierz meble od Mextra!