Każda sala bankietowa, aby prezentować się wyjątkowo podczas różnego rodzaju ważnych wydarzeń musi być odpowiednio wystrojona. Bardzo istotnym elementem dekoracji są eleganckie obrusy bankietowe. Dobrze dopasowane do stołów, obrusy bankietowe będą prezentowały się wyśmienicie podczas ważnych uroczystości, ale również na co dzień. Obrusy bankietowe muszą być również praktyczne. Zastanówmy się, jak wybierać obrusy bankietowe i na jakie ich cechy warto zwracać uwagę, aby zdecydować się na najbardziej praktyczne, ale i eleganckie rozwiązanie.

Komfort użytkowania – obrusy bankietowe poliestrowe

Komfort użytkowania jest jednym z najważniejszych, poza wyglądem oczywiście, elementów na które należy zwrócić uwagę. Tekstylia bankietowe wykonane w 100% z poliestru (PES) lub z dodatkiem bawełny to doskonały wybór. Przede wszystkim są to obrusy bankietowe niezwykle przyjemne w dotyku i wyglądające ekskluzywnie. Ich najciekawszą, a zarazem najbardziej pożądaną cechą jest jednak wyjątkowa łatwość użycia – nie zajmują one nadmiernego czasu na pranie i prasowanie w specjalnych warunkach. Obrusy bankietowe PES można prać w zwykłych, standardowych proszkach do prania, w temperaturze 40 stopni. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i pieniądze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zlecić pranie tekstyliów bankietowych PES pralni chemicznej. Tekstylia bankietowe wykonane z poliestru są ponadto wyjątkowo odporne na zagniecenia, co pozwala zaoszczędzić czas i energię wkładaną w prasowanie. Obrusy bankietowe poliestrowe posiadają dodatkowo niezwykle ważną cechę – mogą być uszlachetnione o właściwości plamoodporne. Zastosowana ochronna apretura nie pozwala tkaninie wchłonąć rozlanego czy rozchlapanego soku, zupy bądź wina. Wystarczy zebrać zabrudzenie ściereczką i obrus wygląda jak nowy. Takie rozwiązanie pozwala znacząco zaoszczędzić – pranie obrusów można ograniczyć do koniecznego minimum.

Elegancja i szyk – obrusy bankietowe w różnych formach

Elastyczność i precyzyjny dobór obrusów bankietowych do wystroju sali czy restauracji ma ogromny wpływ na jej odbiór przez gości. Obrusy bankietowe PES, dzięki wielu dostępnym formom można swobodnie dopasować do każdego wystroju. Wybierając obrusy bankietowe należy przede wszystkim wybrać odpowiedni kolor – najczęstszym jest oczywiście biały, jednak warto zastanowić się również nad innymi barwami – écru, czerń, brąz czy fiolet. Również faktura obrusów bankietowych jest elementem, na który warto zwrócić uwagę – możemy zdecydować się na klasycznie gładką, z delikatnymi wzorkami, a także ciekawymi wykończeniami. Najlepsze obrusy bankietowe powinny być przede wszystkim precyzyjnie dobrane do wystroju i klimatu sali. Mextra zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą obejmującą komfortowe w użytkowaniu obrusy bankietowe, które z całą pewnością podkreślą klasę i elegancję Państwa sali bankietowej. Tekstylia bankietowe dostępne od polskiego producenta Mextra to najlepszy wybór, doskonała jakość i przystępna cena. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.