Niezwykle istotnym elementem każdego przyjęcia są meble bankietowe. Niezależnie od wielkości oraz prestiżu wydarzenia, a także rozmiarów sali, meble bankietowe powinny zapewnić wszystkim gościom poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Z tego powodu należy dokładnie przemyśleć i zweryfikować ich jakość i funkcjonalność. Przedstawiamy najważmniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę wybierając meble bankietowe.

Wygodne i bezpieczne krzesła bankietowe

Wybierając krzesła bankietowe powinniśmy pamiętać o tym, że nasi goście będą spędzali na nich dużo czasu. Wykorzystanie krzeseł bankietowych jest wyjątkowo intensywne, stąd też konieczność wyboru krzeseł możliwie najwyższej jakości i trwałości. Istotna jest przede wszystkim stabilna i odporna na uszkodzenia rama krzesła – jej konstrukcja powinna być na tyle solidna, aby zagwarantować wieloletnie korzystanie z mebli. Krzesła bankietowe powinny być wzmocnione dodatkową ramą wzmacniającą, która zwiększa możliwości użytkowe mebla. Nie można również zapominać o wygodnym i przyjemnym siedzisku. To właśnie ono zapewnia komfort użytkownikowi, który może spędzić w pozycji siedzącej nawet kilka godzin. Pamiętajmy również o materiale, którym wykończone jest siedzisko – plamoodporne surowce są wygodne w użyciu i proste do czyszczenia. Warto również wybierać krzesła bankietowe sztaplowane – gwarantują one wygodę przenoszenia i przechowywania krzeseł.

Funkcjonalne stoły bankietowe

Wybierając stoły bankietowe, na uwadze mieć powinniśmy przede wszystkim ich funkcjonalność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Specyfika sali bankietowej wymusza na właścicielach stosowanie rozwiązań praktycznych, lekkich, a zarazem wytrzymałych. Najkorzystniejszą propozycją są bez wątpienia stoły składane, które można bez problemu sztaplować oraz wygodnie przenosić i magazynować. Z punktu widzenia funkcjonalności, stoły bankietowe powinny posiadać lekkie i wytrzymałe blaty. Dla działalności bankietowej przeznaczone są stoły składane z blatami z płyty laminowanej z obrzeżami ABS lub PCV, klejone przy pomocy najnowocześniejszych technologii, co zapobiega ich uszkodzeniom. Optymalne grubości dostosowane są nawet do dużych obciążeń i zapobiegają uginaniu się stołu. System składania stosowany w przypadku stołu bankietowego powinien być skonstruowany ze stalowych elementów gwarantujących wieloletnie bezpieczne użytkowanie. Niskiej jakości elementy mogą powodować ryzyko uszkodzenia stołu oraz niebezpieczeństwo dla gości.

Bezpieczne meble bankietowe

Stosowanie bezpiecznych i trwałych mebli bankietowych jest gwarancją uniknięcia zagrożenia dla uczestników wydarzenia, a tym samym minimalizuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek strat finansowych i wizerunkowych. Wybór mebli bankietowych musi być poprzedzony rzetelną analizą potrzeb, jak również jakości oferowanych przez producenta produktów. Meble bankietowe Mextra to pewność najwyższej jakości wykonania, funkcjonalności i bezpieczeństwa użytkowania, a także przystępne ceny. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą mebli bankietowych oraz ciekawych dodatków i akcesoriów, z którymi każda impreza będzie ogromnym sukcesem.